Autoklimatizace

AUTOKLIMATIZACE

Zjišťování úniku chladiva
Opravy netěsností
Vakuování systému klimatizace
Plnění ekologickým chladivem typu R134a
Doplnění oleje klima kompresoru
Desinfekce klimatizace
Výměna výparníku, kompresorů, kondenzatorů a vysoušečů

Dezinfekce klimatizace

Dezinfekce klimatizace je jednou z důležitých součástí péče o klimatizace. V klimatizacích se sdružují bakterie a plísně. Tyto mikroorganismy jsou pro lidský organismus samozřejmě nevhodné. Výparník je pro všechny mikroorganismy jedním z "nejpřitažlivějších" míst ve Vašem voze.
 
Proč dezinfekce klimatizace?
 
Na výparníku klimatizace může být až 7x více bakterií než ve venkovním prostředí. Při spuštění klimatizace a ventilátoru jsou bakterie a mikroskopické plísně unášeny směrem do interiéru vozidla a následně vdechovány posádkou vozidla.

Pobyt v prostředí s nadměrným výskytem mikroorganismů způsobuje zdravotní potíže. Tyto potíže se mohou projevit v podobě pálení očí, alergických reakcí, kašlání, pálení v oblasti krku. Usazování bakterií a vystavování se nepříznivým vlivům předejdete pouze kompletní dezinfekcí klimatizace.
Při kondenzaci vody na výparníku autoklimatizace s vzdušnými nečistotami dochází k tvorbě povlaku, na kterém se usazují plísně, bakterie a různé mikroorganismy.

Výparník a části klimatizace jsou běžně nedostupné, proto byly vyvinuty speciální postupy na likvidaci a prevenci proti plísním, bakteriím a různým mikroorganismům, které mohou způsobit nemalé zdravotní problémy a nepříjemný pach.